Czym jest zakład bez ryzyka?

2 min czytania

Bukmacherzy oferują szereg bonusów powitalnych dla swoich nowych klientów. Najczęściej spotykaną promocją u takich operatorów jak STS, Fortuna czy Superbet, jest zakład bez ryzyka. Wyjaśniamy, na czym on polega i jakie warunki należy spełnić, aby go otrzymać.

Jak działa zakład bez ryzyka?

Zakłady bez ryzyka to takie, które w przypadku porażki gwarantują zwrot założonej stawki. Mówiąc prościej, jeżeli gracz nie przewidzi poprawnie wyników wszystkich wydarzeń na kuponie, otrzymuje z powrotem swoje pieniądze. W środowisku bukmacherskim jest to znane jako cashback, co w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza dosłownie „zwrot gotówki”.

Zakład bez ryzyka wymaga dokonania pierwszego depozytu. Cashback nie jest bonusem darmowym. Do jego realizacji potrzebne są fundusze gracza, zwracane przez bukmachera w razie niepowodzenia. Zwrot może trafić do głównego depozytu lub na konto bonusowe.

Cashback najczęściej dotyczy pierwszego kuponu po rejestracji, ale wielu bukmacherów oferuje taką opcję również w ramach stałych, regularnych promocji. Trzeba jednak wiedzieć, że każdy bukmacher ma swoją politykę bonusową. Zdarza się, że zakład bez ryzyka jest częścią pakietu powitalnego. Pojawia się więc prawdopodobieństwo, że bukmacherzy będą proponować powyższy bonus w stałych kampaniach promocyjnych.

Warunki korzystania z zakładu bez ryzyka

Bukmacherzy unikają powielenia pomysłów konkurencji. Każda firma tworzy dla graczy własne warunki korzystania z bonusów promocyjnych. Zakłady bez ryzyka mogą być więc różne.

Jeśli chodzi o rozbieżności, najczęściej dotyczą kwot maksymalnego zwrotu stawki bezpiecznego zakładu. Pojawiają się również odmienne sposoby zapisywania się do uczestnictwa w promocji. Każda firma, m.in. zakłady bukmacherskie online BETFAN, ma także indywidualne warunki obrotu cashbackiem oraz inny czas na jego wykorzystanie.

Zakład bez ryzyka w praktyce

Bukmacher ustalający regulamin promocji decyduje o wysokości cashbacku. Kwota ta może wynosić kilkadziesiąt lub nawet kilkaset złotych. O dokładnej wartości gracz zawsze jest informowany. Ważne, aby dokładnie czytać zasady dotyczące działania danego bonusu. Należy również pamiętać, że kwota cashbacku to maksymalny zwrot stawki, a nie dopuszczalna stawka zakładu.

Aktywacja bonusu

U niektórych bukmacherów wystarczy utworzyć i aktywować konto, aby zyskać dostęp do bonusu. Ważnym elementem jest również wprowadzenie kodu promocyjnego, który pełni funkcję klucza do odblokowania oferty zakładu bez ryzyka. Wszystkie popularne firmy bukmacherskie mają swoje unikalne kody. Istnieje szansa, że już niedługo z tego typu promocji będzie można korzystać bez konieczności posiadania specjalnego hasła.

Szczegółowe wytyczne zakładu bez ryzyka

Ważną kwestią jest przestrzeganie regulaminu promocyjnego bonusu bez ryzyka. Bukmacher udostępnia szczegółowe wytyczne dotyczące warunków korzystania z takiego kuponu. Informuje graczy m.in. o wymaganym typie zakładu – pojedynczym bądź wielokrotnym. Wskazuje też minimalną stawkę oraz oczekiwany kurs dla pojedynczego zdarzenia lub całego kuponu. Co ważne, w niektórych przypadkach bukmacher ma prawo zablokować możliwość wykorzystania bonusu, m.in. w sportach wirtualnych.

Obowiązkiem bukmachera jest wskazanie, gdzie trafiają zwracane środki po wykorzystaniu zakładu bez ryzyka. Pieniądze mogą znaleźć się w depozycie lub na koncie bonusowym. W zależności od rozwiązania gracz decyduje, co chce zrobić ze środkami, bądź musi kontynuować grę.

Obrót zakładu bez ryzyka

Istotne są również zasady wykorzystania cashbacku, gdy środki znajdą się na koncie bonusowym. Bukmacher określa swoje warunki obrotu otrzymanymi pieniędzmi. Najczęściej, gracz obraca środkami trzykrotnie, czterokrotnie, pięciokrotnie. Całość polega na zawieraniu zakładów za określoną kwotę, która jest równa sumie minimalnych stawek. Dla przykładu, wykorzystując cashback 100 zł, przy konieczności pięciokrotnego obrotu, suma łącznych zakładów musi wynosić 500 zł.

Złoto – inwestuj w sztabki i monety

Inwestowanie w złoto jest coraz bardziej popularnym sposobem na obronę przed sytuacjami gospodarczymi i finansowymi. Jest ono łatwe i pozwala na bezpośrednie posiadanie cennego...
admin
4 min czytania

W jakie kryptowaluty inwestować?

Witajcie drodzy czytelnicy! W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zastanawia się nad inwestowaniem w kryptowaluty. Jednakże, przed podjęciem decyzji o inwestycji warto dokładnie przeanalizować...
admin
3 min czytania

Podatek od wynajmu mieszkania – od jakiej kwoty?

Jeśli wynajmujesz prywatne mieszkanie, musisz rozliczać się z podatku dochodowego. Obecnie jedyną możliwością rozliczenia jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. To zasada obowiązująca zarówno dla...
admin
5 min czytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *