Zespół

Marcin Zabielski

Marcin Zabielski

Marcin Zabielski Partner zarządzający

Partner zarządzający Hedgehog Fund. Brał udział w ponad pięćdziesięciu procesach restrukturyzacyjnych i budowaniu biznesu pełniąc funkcje Interim Managera, zewnętrznego Project Managera i Konsultanta. Uczestniczył w wielu procesach inwestycyjnych zarówno jako przedsiębiorca, jak i inwestor. W swojej karierze zrestrukturyzował ponad 10 firm zatrudniających powyżej 1000 pracowników z obrotami przekraczającymi 70 milionów dolarów. Specjalizuje się w nowych technologiach (m.in. serwisy rekrutacyjne, społecznościowe, aukcje internetowe, e-commerce) oraz telekomach. Ma również doświadczenie w branżach: ubezpieczeniowej, dystrybucji leków, bankowości, transporcie oraz FMCG. W przeszłości zajmował stanowiska kierownicze m.in. jako Business Development Director w Grupie Pracuj oraz Prezes Zarządu Profeo.pl. Prywatnie wielki fan art rocka, człowiek o niebieskim sercu wierzący w słowa ”Blue is the colour, football is the game”, a także oddany kibic Chelsea Londyn.

Tomasz Bejm

Tomasz Bejm

Tomasz Bejm Partner

W swojej karierze zrealizował ponad 200 projektów konsultingowych. Przez wiele lat zarządzał zespołami doradztwa technologicznego w firmach Wielkiej Czwórki (Andersen, EY, PwC). Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu projektów transformacyjnych i doradczych w obszarze zarządzania, organizacji, IT oraz finansów (w szczególności w zakresie wykorzystania systemów informatycznych w zastosowaniach biznesowych). Prowadził również szereg projektów związanych z transakcjami M&A. Specjalizuje się w doradztwie w obszarach na styku Biznes – IT oraz strategii, architekturze informatycznej i architekturze bezpieczeństwa przedsiębiorstw. Jest również biegłym rewidentem z wieloletnim doświadczeniem w finansach i sprawozdawczości finansowej oraz audycie informatycznym i wewnętrznym. Absolwent programów MBA w Columbia University oraz London Business School. Wspiera nasze startupy w nawiązywaniu kontaktów na poziomie korporacji oraz kreowaniu rozwiązań, które umożliwią im szybszy wzrost.

James Van Bergh

James Van Bergh

Partner

W latach 1981-1990 James Van Bergh pracował w międzynarodowej firmie konsultingowej Bain & Co. w Bostonie oraz w Londynie. W 1990 roku przeniósł się do Polski, gdzie był odpowiedzialny za finansowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych projekt wspierający polskie przedsiębiorstwa państwowe w procesach restrukturyzacji. W latach 1991-2004 James Van Bergh był prezesem i właścicielem wielu spółek konsultingowych oraz spółek wyspecjalizowanych w zarządzaniu funduszami, takich jak Company Assistance Ltd, Trinity Management i e-Katalyst S.A. Od 2004 roku jest prezesem i głównym właścicielem spółki Benefit Systems S.A. W 1981 roku ukończył Amherst College,zaś w 1985 roku – Harvard Business School.

Janusz Diemko

Janusz Diemko

Janusz Diemko Partner

Swoją karierę zawodową rozpoczął w Moore Stephens realizując projekty audytowe i doradcze zarówno w Anglii jak i w Polsce. W 1996 r. zaczął aktywnie działać w polskiej branży płatniczej. Początkowo podczas ośmioletniej pracy w Euronet był odpowiedzialny za rozwój sieci bankomatowej i terminalowej w Polsce, strategiczne działania spółki w zakresie M&A na terenie Europy oraz dalszy rozwój biznesu w krajach z regionu CEE, w Rosji i na Ukrainie. Następnie aż do 2014r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu First Data Polska (Polcard) oraz szefa regionów. Specjalizuje się w branży płatniczej oraz e-commerce. Wspiera nasze startupy w zakresie definiowania strategii ogólnej, sprzedażowej jak i finansowej. Studiował geografię na University College London. Jest także biegłym rewidentem ACA Wielkiej Brytanii oraz Członkiem ACT (Association of Corporate Treasurers). Prywatnie ojciec syna i córki. W wolnej chwili lubi grać w tenisa, squasha, bilard, a także grać na pianinie i akordeonie.

Maciej Filipkowski

Maciej Filipkowski

Maciej Filipkowski Partner

Współwłaściciel firmy MobileMed, w której odpowiada m.in. za inicjowanie i wdrażanie strategii rozwoju. Jest ekspertem w dziedzinie biznesu z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży IT, rozrywkowej oraz elektroniki konsumenckiej. Swoją karierę rozpoczął jako sales manager w Radio Shack w USA. W latach 1999-2001 pracował na stanowisku Dyrektora Sprzedaży w The Walt Disney Company w Polsce. W latach 2013-2015 jako wiceprezes i szef działów IT oraz Mobile w Samsung Electronics Polska zajmował się tworzeniem i realizacją strategii biznesowej dla wszystkich urządzeń przenośnych (w tym produktów IT, telefonów komórkowych, tabletów i aparatów fotograficznych). Przed dołączeniem do Samsunga zajmował stanowisko dyrektora regionalnego firmy DELL, gdzie odpowiadał za 27 rynków. Wcześniej przez wiele lat piastował stanowisko dyrektora generalnego jej polskiego oddziału. Obecnie Maciej jest też wiceprezydentem Zarządu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz przewodniczącym Stowarzyszenia Young Presidents’ Organisation Poland. Ukończył studia MBA na INSEAD we Francji i Hofstra University w Stanach Zjednoczonych. Wspiera nasze startupy w zakresie inicjowania i wdrażania strategii ich rozwoju. Prywatnie większość czasu spędza podróżując i uzupełniając swoją imponującą fotogalerię. Jest też zapalonym graczem komputerowym. Każdą wolną chwilę poświęca rodzinie i przyjaciołom.

Przemysław Gacek

Przemysław Gacek

Przemysław Gacek Partner

Pomysłodawca i współtwórca portalu rekrutacyjnego Pracuj.pl. Odpowiedzialny za koordynowanie działań Zarządu, inicjowanie i koordynację strategii rozwoju oraz wybrane nowe inicjatywy organizacji. Przemysław Gacek karierę zawodową rozpoczął w 1999 roku w firmie PricewaterhouseCoopers, gdzie do 2000 roku zajmował się monitorowaniem procesu rozszerzenia Unii Europejskiej i zagadnieniami korupcji w biznesie. W latach 1998-1999 pełnił funkcję Prezydenta Stowarzyszenia AIESEC Polska. Obecnie przewodniczący Stowarzyszenia Young Presidents’ Organisation (YPO) Poland. Przemysław Gacek jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzonego przez UW we współpracy z Columbia University z Nowego Jorku czteroletniego programu w zakresie International Public Affairs. Ukończył także kursy dla CEOs organizowane przez YPO przy London Business School oraz Harvard Business School.
Czas wolny spędza z rodziną, bądź uprawiając ulubione sporty: pływanie, bieganie i jazdę na rowerze. Jest także fanem Formuły 1.

Mirosław Godlewski

Mirosław Godlewski

Mirosław Godlewski Partner

Absolwent programu MBA w Ashridge Management College, zaś od ubiegłego roku również Programu Menadżerskiego (Advanced Management Program) w Harvard Business School. Przez ostatnie 20 lat zdobywał doświadczenie działając aktywnie w branżach: FMCG, telekomunikacyjnej, IT, a także w logistyce i przemyśle ciężkim. W ubiegłych latach pełnił funkcję CEO w spółkach takich jak: Netia; Pepsi-Cola; Opoczno oraz GATX Rail Poland. Aktualnie członek Rad Nadzorczych znaczących graczy takich jak ABC Data, Netia, Celon Pharma oraz Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Od tego roku pełni również funkcję Senior Advisor w Boston Consulting Group. Posiada doświadczenie w sprzedaży, M&A, relacjach inwestorskich oraz pozyskiwaniu finansowania. Wspiera nasze startupy w zakresie formułowania strategii, sprzedaży usług oraz pozyskania inwestorów strategicznych. Prywatnie interesuje się nowymi technologiami. W wolnych chwilach lubi jeździć na rowerze, kitesurfing, a w zimie jeździć na snowboardzie. Najbardziej lubi książki z gatunku science fiction.

Adam Górniak

Adam Górniak

Adam Górniak Partner

Posiada ponad 10 lat doświadczenia w obszarach strategii, marketingu i sprzedaży. Obecnie w firmie Google zarządza programem partnerskim Google AdWords na rynkach rozwijających się w regionie EMEA (CEE, Rosja, Turcja, Izrael, Grecja, Bliski Wschód, Afryka). Wcześniej odpowiedzialny za koordynowanie pozyskiwania nowych klientów Google AdWords w segmencie SMB w Polsce. Przed dołączeniem do Google pracował w PwC Strategy, Vodafone i Netii w Wielkiej Brytanii oraz Polsce. Specjalizuje się w tworzeniu i rozwijaniu nowych przedsięwzięć biznesowych, budowaniu nowych obszarów funkcjonalnych oraz rozwijaniu nowych rynków. Absolwent London School of Economics and Political Science (finanse i rachunkowość) oraz Szkoły Głównej Handlowej (zarządzanie i marketing). Prywatnie miłośnik narciarstwa, kartingu, squasha, biegania, Afryki oraz kotów.

Paweł Leks

Paweł Leks

Paweł Leks Partner

Współtwórca portalu Pracuj.pl, początkowo jako menedżer ds. IT (2000-2007), dziś dyrektor ds. rozwoju produktu oraz członek zarządu. Paweł Leks jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach (specjalizacja zarządzanie kapitałem). Ukończył szereg kursów i szkoleń organizowanych przez Shepherd Institute, Door Poland, House of Skills, Harvard Business School, prof. Johna Mullinsa oraz łącznie przez Bain & Company, ICAN Institute oraz Harvard Business Review.
Interesuje się giełdą, rynkami finansowymi i technologiami internetowymi. W wolnych chwilach podróżuje (najchętniej do Prowansji) i fotografuje. Fanatycznie uwielbia psy.

Maciej Noga

Maciej Noga

Maciej Noga Partner

Współzałożyciel portalu Pracuj.pl, gdzie odpowiada za planowanie strategiczne, kontakty z głównymi partnerami, organizację oraz nadzorowanie kampanii marketingowych, działań PR czy komunikacji wewnętrznej. Od 2006 roku członek Zarządu Grupy Pracuj. Absolwent Wydziału Zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Ukończył również studia z zakresu Marketingu i Strategii Marketingowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie jest także słuchaczem programu Executive MBA w jednej z najstarszych i najlepszych szkół biznesowych w Stanach Zjednoczonych – The University of Chicago Booth School of Business. Ma wieloletnie i różnorodne doświadczenie w zakresie strategii budowania i wprowadzania marek na rynek (zarówno w Polsce, jak i za granicą), a także wykorzystywania innowacyjnych rozwiązań marketingowych. W wolnym czasie jeździ na motorze, nartach, nurkuje, uprawia windsurfing i żegluje. Chętnie chodzi też do teatru i kina. Ze względu na zawsze nienaganny styl, uznawany za branżowego dyktatora mody.

Jacek Szkurłat

Jacek Szkurłat

Jacek Szkurłat Partner

W swojej karierze ma ponad 20 lat pracy z działami sprzedaży i dystrybucji m.in. w FMCG i farmacji, zarówno w Polsce jak i za granicą. Zajmował się tworzeniem nowych struktur od zera jak i dokonywaniem pozytywnych zmian w bardzo dużych organizacjach oraz doradztwem w tej dziedzinie. Posiada unikalną mieszankę doświadczeń ze światowych korporacji (Dyrektor Sprzedaży w Kraft Foods/ Mondelez International i Procter & Gamble), dużych prywatnych firm (Polpharma - Doradca Prezesa) jak i środowiska startupów w bardzo wczesnej fazie (Wizz Air- 1szy Vice President Commercial). Jego doświadczenie to nie tylko sprzedaż, ale również zarządzanie firmą, kreowanie jej strategii, podstaw funkcjonowania oraz reprezentowanie na zewnętrz czy PR. Obecnie niezależny doradca i inwestor który chętnie angażuje środki a przede wszystkim swoje doświadczenie w sprzedaży (FMCG, OTC) i kontakty tam gdzie może spotkać pozytywnie myślące zespoły z interesującymi pomysłami i planem na ich skuteczną realizację. W czasie wolnym lubi intensywną jazdę rowerem po leśnych ścieżkach, a zimą odpowiednio na biegówkach.

Wojciech Szubert

Wojciech Szubert

Partner

Pomysłodawca i fundator wielu start-upów. Z doświadczenia manager sprzedaży nieprzerwanie poszukujący alternatywnych kanałów sprzedaży. Doskonały obserwator rynku, kreator innowacyjnych rozwiązań. Zdobywca statuetki Dżentelmen Roku z rąk ekskluzywnego miesięcznika dla mężczyzn Gentleman, a także nagrody „VIP Biznesu 2013” z rąk serwisu BiznesCiti w uznaniu za dynamiczny rozwój działalności, którym przewodniczy, a także w dowód uznania jego podejścia do pracowników, a także relacji z Klientami. Założyciel Fundacji „Małe Szczęścia”. Absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prywatnie obywatel świata, wizjoner, pasjonat podróży i motoryzacji.

Amadeusz Król

Amadeusz Król

Amadeusz Król Partner

Swoją karierę w biznesie rozpoczął już podczas studiów prawniczych w 1992 (zakładając swój pierwszy startup działający w obszarach: web design, web solutions oraz IT services). Kilka lat później dołączył do rodzinnej firmy AWR-WPROST, gdzie współtworzył polską wersję tygodnika Businessweek oraz rozwijał portal www.wprost.pl, który przez ponad dekadę był bezkonkurencyjny na polskim rynku. Na początku 2008 roku przejął kierowanie firmą, by w 2010 roku z sukcesem zakończyć proces sprzedaży rodzinnego biznesu. W międzyczasie stworzył firmę content marketingową -P&P, która stała się jedną z największych w tej branży, między innymi dzięki wieloletniej współpracy z siecią sklepów Biedronka. Od 6 lat zajmuje się rozwijaniem firmy Petstar (obejmującej działalność internetową, wydawniczą, marketingową i charytatywną poświęconą psom i kotom). Obecnie inwestuje jako business angel w różnego rodzaju start-upy, ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów z branży modowej (w jego prywatnym portfolio znaleźć można między innymi Loft 37 oraz Femi pleasure). Absolwent prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz publishing na London University of Arts. Wspiera nasze startupy w zakresie strategii marketingowych oraz budowania biznesu pod kątem jego późniejszej sprzedaży. Ponadto pomaga nawiązywać kontakty z potencjalnymi klientami i partnerami strategicznymi. Prywatnie od 10 lat przynależy do organizacji YPO/WPO, jest wielkim miłośnikiem Portugalii i uwielbia aktywnie spędzać czas.

Marcin Borecki

Marcin Borecki

Partner

Marcin posiada wieloletnie doświadczenie jako architekt systemów informatycznych w branży finansowej, przedsiębiorca oraz aktywny anioł biznesu. Pracował jako inżynier dla liderów branży ubezpieczeń w USA, Panamie, Litwie oraz Polsce. W 2011 roku przy wsparciu lokalnych inwestorów założył swój pierwszy startup w USA - PlaceChallenge, tworząc gry miejskie na urządzeniach mobilnych. Od tego czasu był również twórcą kilku innych przedsięwzięć zakończonych sukcesem, w tym Banku Rabatów oraz Szkoły Kodowania. Twórca CloudExpert - lidera w zakresie Consultingu z pogranicza Cloud Computing i Software House w regionie Europy Środkowej. Jedna z osób stojąca za sukcesem programu Microsoft BizSpark i BizSpark Plus w Polsce, aktywnie promując kontakt firm będących na wczesnym etapie rozwoju z korporacjami. Wykładowca, mentor, członek jury podczas wydarzeń promujących przedsiębiorczość. Pomysłodawca i realizator największej konferencji informatycznej Wschodniej Polski – Lubelskich Dni Informatyki. Współtwórca wydarzeń dla programistów - takich jak warsztaty czy hackathony. Propagator Internet of Things w Polsce. W Funduszu Hedgehog zajmuje się poszukiwaniem projektów zawierających pierwiastek R+D, IoT oraz Cloud Computing. W tym celu współpracuje ze wszystkimi liczącymi się ośrodkami akademickimi w kraju oraz wybranymi placówkami zagranicznymi. Swoją sieć kontaktów buduje w oparciu o Inkubatory i Akceleratory. W przypadku skierowania projektów do dalszej oceny uczestniczy w rozmowach z przedsiębiorcami oceniając potencjał oraz wartość technologii.

Tomasz Michalik

Tomasz Michalik

Radca Prawny

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Poitiers, Francja (DESS – prawa gospodarczego europejskiego). Aplikant radcowski, w warszawskim oddziale francuskiej kancelarii Gide Loyrette Nouel. W latach 1996 – 1998 jako prawnik Domu Maklerskiego Elimar S.A. uczestniczył w realizacji licznych projektów związanych z publicznym obrotem papierami wartościowymi. W latach 2000 - 2001 uczestniczył w procesach prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych przemysłu cukrowego, w postępowaniach ochronnych prowadzonych przed Ministrem Gospodarki reprezentując największego europejskiego producenta stali, a także uczestniczył w obsłudze inwestycji typu greenfield. Specjalizuje się w doradztwie przy realizacji dużych projektów infrastrukturalnych, finansowania inwestycji oraz prawie gospodarczym i obsłudze przedsiębiorców. Przez ostatnie lata doradzał również przy transakcjach związanych z inwestycjami spółek Grupy Pracuj SA, inwestycji prywatnego funduszu Ataraxy, jak również współuczestniczył przy transakcjach sprzedaży udziałów Allani.pl, Nocowania.pl i innych. Zajmuje się problematyką convertible notes w kontekście dokonywanych inwestycji kapitałowych przez polskich przedsiębiorców na terenie USA. Członek rad nadzorczych spółek kapitałowych z sektora transportowego oraz medycznego. W naszym Funduszu jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo prawne przeprowadzanych transakcji, przygotowywanie umów inwestycyjnych oraz dokonywanie procesów prawnego due diligence. W wypadku zgłoszenia takiej potrzeby przeprowadza również konsultacje prawne dla spółek z naszego portfela, jak również wraz z kancelarią prowadzi ich stałą obsługę prawną.